Pod ziemią w Villette

Jeżeli jesteś fanem Ingrid Hedström i jej doskonałych kryminałów, nie możesz przejść obojętnie obok jej najnowszej książki – „Pod ziemią w Villette”.

To trzecia część cyklu z Martine Poirot, sędzią śledczą, w roli głównej, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Treść książki „Pod ziemią w Villette”

Okładka książki "Pod ziemią w Villette"

Okładka książki „Pod ziemią w Villette”

Akcja kryminału dzieje się w Villette i rozpoczyna w momencie, gdy do portu przybywa barka z ładunkiem rudy żelaza. Przy rozładunku odkryte zostają zwłoki młodego dziennikarza, trzymającego w ręce niewielki fragment szwedzkiej gazety. W toku przeprowadzonego wywiadu wychodzi na jaw, że mężczyzna pracował przy pisaniu artykułu podejmującego tematykę katastrofy górniczej, jaka miała miejsce w 1956 roku i doprowadziła do śmierci 162 ofiar.

Sprawą zajmuje się Martine Poirot. Jej śledztwo prowadzi do następujących wniosków: brutalne morderstwo może łączyć się z przekrętami oraz korupcją w stalowni francuskiego biznesmena, a także z małym osiedlem górniczym, znajdującym się w Hanaberget, w szwedzkim okręgu Bergslagen.

Sprawa komplikuje się, gdy w Villette ginie kolejna osoba. Sędzia śledcza zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że im bliżej jest odkrycia prawdy, tym większe niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać także jej samej…

Czy Martine uda się rozwiązać zagadkę i znaleźć mordercę? Jakie kreacje bohaterów przygotowała tym razem dla swoich czytelników Hedström? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie na kartach książki. Zachęcamy do lektury!

Dodatkowe informacje na temat książki „Pod ziemią w Villette”

  • Autor: Ingrid Hedström
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788375549263

1

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top