Prawie martwy

„Prawie martwy” to kolejny, dziewiąty już z kolei tom opowieści o przygodach i śledztwach komisarza Erika Wintera. Spokojnie możecie sięgnąć po tę propozycję nawet w sytuacji, jeżeli nie czytaliście poprzednich części, gdyż tworzy spójną, zamkniętą całość.

Powieść ta, podobnie jak inne powieści Edwardsona, a także wiele innych skandynawskich kryminałów, rozwija się niespiesznie, nie ma rozlewu krwi, wielu ofiar, strzelanin – wręcz przeciwnie. Dla miłośników brawury na kartach książek może więc być nieco monotonna, jeżeli jednak lubicie ciekawe historie i cenicie styl Edwardsona, a także dokładne wyjaśnienie przez autora okoliczności istotnych wydarzeń, po lekturze „Prawie martwego” nie będziecie zawiedzeni.

Treść książki „Prawie martwy”

Okładka książki "Prawie martwy"

Okładka książki „Prawie martwy”

W 1975 roku bez śladu zniknęła piętnastoletnia dziewczyna. Zagadki jej zniknięcia nie wyjaśniono przez 30 lat.

Kiedy nagle w Göteborgu przypadkowym osobom zaczynają się przydarzać dziwne rzeczy, a jedna z tych osób zostaje zamordowana w brutalny sposób, konieczne jest przeprowadzenie śledztwa i wyjaśnienie sprawy.

Komisarz Erik Winter i jego współpracownicy mają niemały orzech do zgryzienia. Związek ze sprawą sprzed 30 lat i tajemniczym zaginięciem nastolatki zaczyna być coraz bardziej wyraźny.

Czy uda się rozwiązać zagadkę? Jaki będzie finał rozgrywających się w powieści wydarzeń? Odsyłamy do kart książki!

Dodatkowe informacje na temat książki „Prawie martwy”

  • Autorzy: Ake Edwardson
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Ilość stron: 560
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 978-83-7554-537-1

 1

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top