Nauczycielka z Villette

„Nauczycielka z Villette” to pierwsza powieść kryminalna Ingrid Hedström, szwedzkiej dziennikarki i pisarki, z wykształcenia psychologa, nagrodzona przez Szwedzką Akademię Autorów Kryminalnych jako najlepszy debiut w 2008 roku.

Silne postaci, ciekawie skonstruowana sceneria oraz wciągająca intryga to główne atuty książki. Jeżeli jesteś fanem szwedzkich kryminałów, nie możesz przejść obojętnie także obok tej powieści.

Treść książki „Nauczycielka z Villette”

Okładka książki "Nauczycielka z Villette"

Okładka książki „Nauczycielka z Villette”

Akcja powieści zaczyna się w chwili, gdy potrącona przez samochód zostaje Jeanne Demaret, sześćdziesięcioletnia nauczycielka, uwielbiana przez lokalną społeczność, ceniona i szanowana. Kierowca zbiega z miejsca wypadku, a z zeznań świadków wynika, że całe zdarzenie wcale nie było przypadkiem.

Dlaczego ktoś chciał zamordować cenioną przez miejscowych kobietę? Do śledztwa w sprawie potrącenia ze skutkiem śmiertelnym (Jeanne umiera w szpitalu) wkracza sędzia śledcza Martine Poirot, która, współpracując z komistarzem Christianem de Jonge, ma nie lada orzech do zgryzienia.

Sprawa wydaje się skomplikowana, a jeszcze bardziej komplikuje ją kolejne morderstwo… Na jaw wychodzą wydarzenia z lat 60. XX wieku, dramatyczne, odwołujące się do przeszłości miejscowych. Czy jednak miały one jakikolwiek związek ze śmiercią Jeanne Demaret?

Tego dowiecie sie, czytając „Nauczycielkę z Villette”. Gorąco polecamy na długie jesienne wieczory, ale nie tylko 🙂

Dodatkowe informacje na temat książki „Nauczycielka z Villette”

  • Autorzy: Ingrid Hedström
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Ilość stron: 304
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 978-83-7554-412-1

1

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top