Miłość szczęśliwa

Odpowiedzi na pytanie, jak być szczęśliwym w związku, przez 25 lat w swojej pracy z parami szukał Bert Hellinger, tworząc niejako podwaliny do swoistej terapii dla osób będących w związkach. Jego rozważania i wyniki badań zebrał Johannes Neuhauser, przygotowując  w ten sposób poradnik, z którego treścią powinni zapoznać się wszyscy szukający wskazówek, jak przejść szczęśliwie przez życie ze swoją drugą połówką.

Okładka książki "Miłość szczęśliwa"

Okładka książki „Miłość szczęśliwa”

„Miłość szczęśliwa” ukazuje związki na różnych etapach rozwoju relacji pomiędzy zakochanymi. Przyjrzymy się więc pierwszemu zakochaniu, pogłębianiu wzajemnej miłości, zmaganiu się z trudami zarówno rodzicielstwa, jak i bezdzietności, starzenia się oraz śmierci, a także wszelkiego rodzaju kryzysów, do których zaliczamy między innymi rozstanie czy zdradę.

Na kartach książki otrzymamy cenne wskazówki odnośnie do tego, co w związku jest najważniejsze. Dowiemy się, jak budować miłość rodzicielską, która powinna wypływać z miłości partnerskiej, silnej i mądrej, jak radzić sobie z kryzysami czy zmianami, jakie z biegiem lat i w kontekście różnych wydarzeń zachodzą w każdym człowieku itp.

„Dla związku ważne jest, że ma pierwszeństwo przed byciem rodzicami, bowiem bycie rodzicami jest kontynuacja związku. Miłość rodziców do dzieci karmi się miłością pary, jest jej kontynuacją. Jeśli więc relacja pary znów może zająć pierwsze miejsce, wtedy udaje się też lepiej bycie rodzicami. A przede wszystkim: dzieci, które widzą, że ich rodzice się kochają, czują się bardzo szczęśliwe.”

Dodatkowe informacje na temat książki „Miłość szczęśliwa”

  • Autorzy: Johannes Neuhauser (red.)
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Oprawa: Miękka
  • Ilość stron: 356
  • Rok wydania: 2011
  • ISBN: 9788389763266

1

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top