Grób w górach

„Grób w górach”, kryminał, który napisało dwóch autorów, Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt, to trzecia część cyklu powieści o policyjnym psychologu i specjaliście od seryjnych morderstw, Sebastianie Bergmanie. Podobnie jak dwie poprzednie części, także i ta jest warta bliższej uwagi, na pewno też nie zawiedzie fanów duetu pisarskiego, gdyż utrzymuje wysoki poziom, znany z dwóch poprzednich powieści.

Szybka akcja, ciekawy sposób narracji, szczegółowo dopracowane charaktery postaci, a także dobre stopniowanie napięcia to tylko niektóre z atutów „Grobu w górach”, sprawiające, że warto przyjrzeć się tej powieści bliżej.

Treść książki „Grób w górach”

Okładka książki "Grób w górach"

Okładka książki „Grób w górach”

Akcja książki zaczyna się jesienią, w Jämtlandii. Na wycieczkę w góry wybierają się dwie przyjaciółki. W trakcie wędrówki rozpoczyna się ulewa, wskutek której jedna z kobiet ześlizguje się ze skarpy nad górskim strumykiem. I chociaż nic groźnego jej nie spotyka, całe wydarzenie ma makabryczne zakończenie – przyjaciółki znajdują bowiem wynurzający się ze strumyka szkielet ręki.Na

miejsce zostaje wezwana lokalna policja, a w trakcie prowadzonych przez nią działań okazuje się, iż w ziemi spoczywa więcej ciał. Do śledztwa zaangażowany zostaje policyjny profiler i psycholog Sebastian Bergman z krajowego wydziału zabójstw. Jego rolą jest zidentyfikowanie ofiar i odkrycie prawdy na temat wydarzeń, które przyczyniły się do morderstwa. Nie jest to łatwe, bo w toku śledztwa okazuje się, że tak naprawdę nic się nie zgadza.

Dwie spośród zamordowanych osób to zaginiona kilka lat temu para z Holandii, pozostała czwórka to rodzina, o której jednak nic więcej nie wiadomo… Czy Bergmanowi uda się rozwiązać zagadkę? Czy dowie się, kto i dlaczego zamordował ofiary, których zwłoki znaleziono w lesie w górach? Tego wszystkiego dowiecie się z kart „Grobu w górach”.

Warto dodać na koniec, że obok wątku kryminalnego autorzy rozbudowali także wątek obyczajowy. To typowe dla skandynawskich kryminałów, stąd ich miłośnicy nie powinni być zawiedzeni. Z drugiej jednak strony „Grób w górach” zmierza bardziej w kierunku powieści sensacyjnej, nie wpływa to jednak w żaden sposób na jego wysoką jakość. Gorąco polecamy, zwłaszcza na długie jesienne wieczory!

Dodatkowe informacje na temat książki „Grób w górach”

  • Autorzy: Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Ilość stron: 492
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 978-83-7554-667-5

1

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top