Etyka dla myślących

„Etyka dla myślących” to książka skierowana do wszystkich tych, dla których myślenie jest w cenie. Bo etyka wymaga myślenia, o czym niestety niejednokrotnie współczesny człowiek zdaje się zapominać.

Okładka książki "Etyka dla myślących"

Okładka książki „Etyka dla myślących”

Prof. Magdalena Środa, filozof i działaczka publiczna znana w całej Polsce, stworzyła nowoczesny podręcznik, będący bardzo dobrą podstawą dla wolnej, odpowiedzialnej dyskusji na tematy najistotniejsze w naszym życiu, tj. miłość, wolność, obowiązek czy szczęście.

To pozycja obowiązkowa dla wszystkich studentów filozofii, uczniów, a także dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i spojrzenie na etykę w ogóle, nawet jeżeli nie mieli do tej pory z tą gałęzią filozofii zbyt wiele do czynienia.

Dzięki cennym informacjom z historii refleksji nad moralnością, ideałami moralno-etycznymi i systemami religijno-światopoglądowymi czytelnik pozna pojęcia oraz argumenty, które niezbędne są każdemu pragnącemu podejmować na serio rozważania w dziedzinie problemów moralnych i przygotuje się do myślenia z tzw „otwartą głową”, czyli w duchu krytycznym również wobec siebie i swoich przekonań.

Polecamy!

Dodatkowe informacje na temat książki „Etyka dla myślących”

  • Autorzy:  Magdalena Środa
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Ilość stron: 352
  • Rok wydania: 2010
  • ISBN:  978-83-7554-257-8

 

1

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top