Czterech

Okładka książki "Czterech"

Okładka książki „Czterech”

Szukasz odpowiedzi na szereg pytań, które przez lata pojawiały się w medialnych rozważaniach i stanowiły istotny element politycznych rozgrywek?

Sięgnij po książkę „Czterech”, będącą opowieścią o narodzinach Urzędu Ochrony Państwa. Poznasz wyjątkowych ludzi, ich niebanalne doświadczenia życiowe i próby przekształcenia prawie 25 – tysięcznego aparatu represji, czyli Służby Bezpieczeństwa, w niewielki Urząd Ochrony Państwa. Ci ludzie to Bartłomiej Sienkiewicz, Wojciech Brochwicz, Piotr Niemczyk i nieżyjący już Konstanty Miodowicz – tytułowi „czterej”, którzy weszli do przysłowiowej „jaskini smoka” i udało im się dokonać czegoś, co z pozoru wydawało się niemożliwe. Ich historia jest prawdziwa i pasjonująca, a równocześnie trudna. Nie można przejść obok niej obojętnie, zwłaszcza, jeżeli szuka się odpowiedzi na trudne pytania.

Jak złapać rosyjskiego szpiega? O co grał teczkami Antoni Macierewicz? Jak zdemaskować prowokatora, dawnego agenta SB? Co było w „szafie Lesiaka” i kim był sam Jan Lesiak? Do czego służyła instrukcja 0015, przez lata funkcjonująca jako narzędzie do walki z prawicową opozycją? Co to takiego operacja „Most”, o której przez lata praktycznie nie mówiono, choć była jednym z większych sukcesów młodych służb specjalnych III RP? A moskiewska pożyczka?

Dodatkowe informacje na temat książki „Czterech”

  • Autorzy: Grzegorz Chlasta
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Wydanie: 1
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788375547719

1

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top