Czerwona Wilczyca

Uwielbiasz kryminały Lizy Marklund i wykreowaną przez nią postać Aniki Bengtzon? Sięgnij koniecznie po „Czerwoną Wilczycę”, a gwarantujemy, że nie będziesz zawiedziony. 

„Czerwona Wilczyca” to typowy kryminał skandynawski, z dobrą, wartką akcją, wyrazistą główną bohaterką, która być może nie budzi sympatii czytelnika poprzez swoje kontrowersyjne, często aroganckie i bezkompromisowe zachowania, ale równocześnie w jakiś sposób przyciąga i sprawia, że chce się o jej losach czytać po raz kolejny i kolejny…

Treść książki „Czerwona Wilczyca”

Okładka książki "Czerwona Wilczyca"

Okładka książki „Czerwona Wilczyca”

„Czerwona Wilczyca” zaczyna się od zagadkowej śmierci dziennikarza pewnej gazety, który zimowej nocy ginie w wypadku samochodowym w Luleå. Przed śmiercią zaczął on współpracę z Anniką, szukając nowych materiałów na temat pewnego ataku na bazę lotniczą z lat 60. XX wieku, nic więc dziwnego, że główna bogaterka zainteresowała się okolicznościami wypadku.

Szybko wychodzi na jaw, że tak naprawdę wypadek to tylko pozory – jej znajomy został zamordowany, najprawdopodobniej z powodu sprawy, którą zajmowali się ostatnio. Niestety, nikt nie chce wierzyć Annice, szef wrecz zakazuje jej dalszego zajmowania się sprawą, bohaterka jednak – jak zwykle bezkompromisowa – zaczyna własne śledztwo. Okazuje się, że w sprawę może być zamieszana działająca w latach 60. XX wieku grupa maoistyczna, której jedna z przedstawicielek – tytułowa Czerwona Wilczyca – zajmuje ważne stanowisko w obecnym rządzie.

Czy Annika podejmie się walki nie tylko z dawnymi terrorystami, ale i z obecnymi rządzącymi? Dlaczego jej znajomy poniósł śmierć? I jak wszystko skończy się dla bohaterki, odważnej i nieobawiającej się niebezpieczeństwa, walczącej o swoje zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym?

Szczegóły na kartach powieści – zachęcamy do lektury! 🙂

Dodatkowe informacje na temat książki „Czerwona Wilczyca”

  • Autor: Liza Marklund
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Ilość stron: 462
  • Rok wydania: 2011
  • ISBN: 978-837-554-311-7

1

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top