Ciemna liczba

„Ciemna liczba” to idealna propozycja dla wszystkich miłośników dobrych sensacyjno-kryminalnych książek, wciągających i od pierwszej do ostatniej strony trzymających w napięciu.

Okładka książki "Ciemna liczba"

Okładka książki „Ciemna liczba”

Arne Dahl ósmą część cyklu o Drużynie A, specjalnej jednostce policyjnej, zajmującej się zwalczaniem przestępczości międzynarodowej, rozpoczyna w momencie, gdy w lasach Angermanland, znajdujących się na północy Szwecji, przepada bez wieści czternastoletnia Emily.

Wskazówek dla poszukującej dziewczyny Kerstin Holm jest niewiele – to jedynie samochody z numerami rejestracyjnymi z jednego z krajów nadbałtyckich, a także informacja o fakcie, że w okolicy mieszka trzech pedofilów, skazanych przed laty za poważne przestępstwa.

Komplikacji i prawdziwej powagi całej sytuacji dodaje morderstwo, którego ofiarą jest mężczyzna, znaleziony z poderżniętym gardłem. W toku śledztwa okazuje się, że narzędziem zbrodni była struna fortepianu. Kiedy pojawia się kolejna ofiara, zamordowana w taki sam sposób, śledczy odkrywają pierwszy naprawdę istotny trop. Okazuje się, że w Internecie, w samym środku walki dobra ze złem, szczególną rolę odgrywa właśnie zaginiona Emily…

Czy uda się odnaleźć dziewczynę? Jakie rozwiązanie będzie miała cała sprawa? Dla miłośników niebanalnych rozwiązań i wartkiej akcji „Ciemna liczba” to propozycja naprawdę obowiązkowa. Zapraszamy do lektury!

Dodatkowe informacje o książce „Ciemna liczba”

  • Autor: Arne Dahl
  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788375545173

1

 

Tags:

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top